päikeseratas, päikeseratas

When was the last time you did something for the first time?

Viimane nädalavahetus kujunes uute kogumuste rikkaks. Minu üks lahedamaid sõbrannasid oli Taanist kodumaad külastamas ja resideerus majakas, nii et otsustasime katsetada midagi uut. Rääkisime õhtul tüdrukuteasju ja kuidagi tekkis idee järgmine päev solaariumit külastada. Jah, tõsi, mina ei ole mitte kunagi solaariumis käinud. Heledanahalise inimesena olen suurema osa aastast valge kui lumi ja lepin selle saatusega. Muidugi suutis minu kallis korterikaaslane pajatada lugusid, kuidas solaariumites ikka lampe ei vahetata ja kuidas me endale vähid külge saame, aga mõeldud, tehtud.

Olime närvis ja elevil nagu väikesed tüdrukud esimesel koolipäeval. Sadasime solli sisse nagu ufod ja küsisime ilusti “tere, tahaksime päikest võtta, me oleme esimest korda, mis me tegema peame?” Neiu leti taga seletas siis ilusti erinevatest kabiinidest ja mida me tegema peame ja milliseid nuppe vajutada. Läksime siis oma kabiinidesse. Ikka päris närv oli sees, kui sinna kirstu sisse läksin. Vajutasin kiiresti voice guide´i peale, et ikka aru saada, mida tegema peab ja sulgesin kaane. Prillid panin ka pähe ja terve aja pigistasin silmi kõvasti kinni, et jumala eest pimedaks ei jääks. Kui kabiin soojaks läks ja järsku tuult puhuma hakkas, võpatasin nii, et oleks pea-aegu masinast välja hüpanud, aga siis katsusin lõõgastuda, tegelikult oli ju päris mõnusalt soe. Igaks juhuks lugesin numbreid ka, et nad ming kogemata kirstu kärssama ei jätaks. Seekord läks õnneks ja viis minutit sai ruttu läbi. Tulemusest niipalju, et natuke on ikka isegi jumet näha ja alukate randid on täitsa nähtavad. Kas läeksin veelkord? Ilmselgelt regulaarset grillkana minust ei saa, aga võib-olla enne või pärast soojamaareisi või suve korra läheksin, ehk ennetab iga-aastast päikesepõletust ja aitab jumel kauem peal püsida kui nädala peale sooje ilmu.

Pärast sollis käiku otsustasime tüdrukute päeva jätkata ja kuidagi sobilik tundus sushit sööma minna. Kohaks valisime Sushimoni, mis on hakanud mulle väga meeldima oma jaapanipärasusega ja heade hindadega. Oli väga teistsugune, aga samas tore päev, hea, kui saab sõbrannaga uusi asju katsetada ja oi, kui lõbusad sellised väiksed eksperimendid olla võivad.

Advertisements

7 thoughts on “päikeseratas, päikeseratas

      • Eiei, kujunduse koht oli päriselt ka +1 😀 Ma ei mäleta, millal oli viimati päev, mille jooksul ma midagi uut ei teinud – I just really don’t like to redo stuff 😀

      • suuresti saan tänulik olla väga unikaalsele ametile, mis põhimõtteliselt juba ei oma rutiini ning teiselt harjumusele meelega mitte midagi kaks korda samamoodi teha vaid proovida igal sammul uut lähenemist – osutugu see siis paremaks või halvemaks 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s