Kuidas me kultuursed olime ehk Tutto Verdi: “Aida”

Pühapäeval käisime peikaga ooperit vaatamas. Mitte aga teatris, vaid kinos. Nimelt korraldab kino Artis koostöös Itaalia suursaatkonnaga ooperilavastuste sarja “Tutto Verdi”, mis toob ekraanile kõik Verdi 26 ooperit. Sellel pühapäeval oli ürituse avalöök ning esitati “Aidat”, mis on Verdi üks Verdi populaarseimatest ooperitest. Lisaks meiesugustele VIPidele, olid ooperit vaatamas Linnar Priimägi, Imre Sooäär ja Laine Randjärv, viimased kaks võtsid ka sõna ning ka suursaadik pidas pika kõne, enne kui ooperiga alustati. Veini sai ka, mis oli väga maitsev.

Kahjuks ma ei ole ooperimaailmas sugugi kodus, aga Aida meeldis mulle küll. Tegu oli 2012. aasta salvestusega Parma Teatro Regios. Kogu tekst kanti edasi inglisekeelsete subtiitritega, nii et sisu oli väga kergest jälgitav. Lauljad olid loomulikult väga tasemel, eriti meeldis mulle Aida osatäitja, kes oli lihtsalt lummavalt kaunis ja andekas naine. Ka kostüümid ja lavakujundus olid väga suurejoonelised. Romantik minus nautis ka etenduse sisu ja suurt armastuslugu. Verdi on kõiki Aida tegelaskujusid kujutanud eelkõige inimlikena, on reetmist ja armukadedust, aga ka armastust ja andestust.

Alguses tundus natuke veider ooperit kinolinalt vaadata, päris teatris olles on ikka teine tunne, aga sellega harjus kiiresti. Tegelikult on ju kinos lösutades väga mugav, keegi ei sega vaatevälja ja ei pea ennast kuidagi upitama, et subtiitreid näha. Ooper kestis ligi kolm tundi ja kui see algul tundus väga pika ajana, siis tegelikult ei hakanud kordagi igav. Peika tegi küll teise vaatuse ajal väikse uinaku, aga pärast seda jälgis edasi ja kokkuvõttes jäime mõlemad rahule.

“Tutto Verdi” kestab veebruarist novembrini ning ka “Aidat” mängitakse veel kord suurele publikule. Kõige lahedam asja juures on see, et kõik seansid on tasuta. Ise plaanin kindlasti veel midagi vaatama minna.

meedias:
http://kultuur.err.ee/v/muusika/uudised/e8aff13b-867c-4b08-9be9-29458308c62c

http://www.ohtuleht.ee/562206/piltuudis-artises-avati-verdi-ooperilavastuste-sari

http://www.solaris.ee/2014/01/giuseppe-verdi-ooperilooming-kinos-artis/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s