Vabandust, me lendasime maandumisrajast üle!

Ma armastan lennukiga lendamist. Mulle meeldib õhkutõusmine ja maandumine ja pea kõik, mis sinna vahele jääb. Ja lennujaamad meeldivad ka. Kuigi tean muidugi väga hästi, et kõik see askeldamine võib ka kohutavalt tüütu olla ja ma ilmselt hakkaks nutma, kui peaks veel ühe öö oma elus lennujaamas veetma.

Täna oli mul vaba päev ja otsisin raamaturiiulilt midagi põnevat. Leidsin Stephan Orthi ja Anetje Blinda “Vabandust, me lendasime maandumisrajalt üle!”, mis kirjeldab kurjoosseid juhtumeid reisilennukite pardalt.

Kuigi see seisab riiulis juba ammu, on ikka veel muhe sirvida. Mõned parimad killud, mis leidsin:

* Kui meie Lufthansa Airbus Frankfurdi lennujaamas pärast 25-minutilist viivitust lõpuks ettenähtud stardipositsioonile jõudis, ütles kapten: “Mu daamid ja härrad, halvim meie tänasel lennul Barcelonasse on möödas, me leidsime stardiraja üles.”

* Pärast kõva mürtsuga maandumist tuli teadaanne: “Maandumisrada hüppas meile vastu.”

* Pärast meie Air Berlini lendu Monastirist Düsseldorfi õnnelikku maandumist plaksutasid paljud reisijad tunnustavalt. Seepeale ütles kapten: “Lugupeetud daamid ja härrad. Suur tänu aplausi eest, aga ma pean teile tunnistama, et ka mõned päevad tagasi õnnestus meil maandumine Düsseldorfis hästsi.”

Kahjuks pean tunnistama, et endal ei ole nii vaimukaid juhtumeid lennureisidel ette tulnud. Võimalik, et põhjus on selles, et viimasel ajal suudan magama jääda juba enne õhkutõusmist ja pahatihti ärkan maandumise ajaks. Küll aga oli viimati Ryanairi lennul Düsseldorfi väga sümpaatne ja ülienergiline stjuuard, kes imiteeris väga valju häälega Ryanairi pasunat (seda, millele järgneb õhkutõusmisel ja maandumisel reisijate tänamine ja Ryanairi täpsuse kiitmine) ning iga reisijat kiitis, kui turvavöö oli ilusti kinnitatud. Tegi tuju päris heaks ikka küll.

Advertisements

2 thoughts on “Vabandust, me lendasime maandumisrajast üle!

  1. Lennukitega seoses pole näiteid tuua, aga eile õhtul külmas trollis loksudes hõiskas ühtäkki trollijuht reisijatele mikrofoni: “Tulge ettepoole, siin on soojem!” Nii armas:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s