Turist kodumaal

Laupäeval avanes mul võimalus ühe turistigrupiga kaasa trippida ja Lahemaad avastada. Huvitav on vaadata, kuidas välismaalased meie Eestit näevad ja hea tõdeda, et ikka positiivselt ja ilusana. Käisime Kolga ja Sagadi mõisas, Lahemaa rahvuspargis, sõime eestipärase lõunasöögi, kiikusime külakiigega ja jalutasime mere ääres Altja kalurikülas. Giid oli lahe, kuigi vahepeal kihutas nii, et mina minibussi tagaistmel mõtlesin juba oksepeatust paluda ja lõpuks kukkus bussi põhjast mingi tükk ära, nii et tegime hoopis remondipausi. Seltskond oli ka väga hea, noored inimesed, peamiselt Prantsusmaalt ja Hispaaniast.

(Kahjuks jäi päris fotoka mälukaart koju ja pidin leppima telefoniga)

WP_000294   WP_000299

Lähemalt vaadates leiab pildilt punasejuukselise kummituse, mõisates ju ikka kummitab.

WP_000300   WP_000301

Sagadi mõisas hakkasid kellegi pulmad. Veekogu ise kaevati legendi järgi mõisaproua igatsuse tõttu omada veekogu, sest kõigil naabermõisadel oli. Niisiis üllatatigi teda, ühel hommikul aknast välja vaadates oli maja ees tiik!

WP_000303  WP_000304

Kui keegi tahab mulle suvila kinkida, siis Altja kaluriküla ei ole selleks paha paik. Merest ei saa ikka kunagi küllalt.

 

Väga mõnus laupäev oli. Öösel pidin küll tööle minema, aga sain jalkat vaadata ja Itaalia tegi Inglismaale pähe. Woohoo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s