Parimad ja halvimad lennujaamad

Sattusin täna sellisele veebilehele nagu http://www.sleepinginairports.net. Tänapäeval on ikka ülilihtne reisida! Kui peaks juhtuma, et tuleb lennujaamas öö veeta, siis ei pea ise pead vaevama, et kui hull see olema saab. Kõik näpunäited alustades üldisest lennujaama kirjeldusest, puhkeruumi asukohast, lõpetades õpetussõnadega, kuidas lennujaama personaliga hakkama saada, on kohe käepärast. Ise ma püüan viimasel ajal lennujaamas ööbimist vältida, aga keda ma ikka lollitan, ilmselt juhtub seda ka tulevikus, loodetavasti lihtsalt pigem hiljem kui varem. Tõenäoliselt ei viitsiks ma siis küll mingit eeltööd teha, nagu ikka, aga teadmine, et mõned minusarnased reisisellid on mõelnud sellele, et teistel oleks lennujaamas võimalikult mugav, on väga armas.

Seal samal lehel on 2014. aasta parimate ja halvimate lennujaamade nimekiri. Nimekirja koostamisel on arvestatud paljude teguritega nagu näiteks mugavus, teenindus ja puhtus. Mulle meeldib väga uusi lennujaamasid külastada ja erinevate lennufirmadega sõita. Eks see ole ka ametiviga, aga sellised nimekirjad on alati väga huvitavad.

Parimateks lennujaamadeks loeti:

1. Singapore Changi International Airport, Singapore (SIN)
2. Seoul Incheon International Airport, South Korea (ICN)
3. Helsinki International Airport, Finland (HEL)
4. Munich International Airport, Germany (MUC)
5. Vancouver International Airport, Canada (YVR)
6. Kuala Lumpur International Airport, Malaysia (KUL)
7. Hong Kong International Airport in Hong Kong (HKG)
8. Tokyo Haneda International Airport, Japan (HND)
9. Amsterdam Schiphol International Airport, Netherlands (AMS)
10. Zurich International Airport, Switzerland (ZRH)

Nimekiri ise koos kommentaaridega asub siin

Euroopasiseses nimekirjas oli välja toodud ka Tallinna Lennujaam! Sellega peab küll nõustuma, sest meie lennujaam on ikka väga hea. Ilus, puhas, kaasaegne, ning millises teises lennujaamas on raamatukogu, kust võib vabalt reisile lugemist kaasa võtta? Võime oma lennujaama üle uhked olla küll.

Halvimateks lennujaamadeks peeti:
1. Islamabad Benazir Bhutto International Airport, Pakistan (ISB)
2. Jeddah King Abdulaziz International Airport, Saudi Arabia (JED)
3. Kathmandu Tribhuvan International Airport, Nepal (KTM)
4. Manila Ninoy Aquino International Airport, Philippines (MNL)
5. Tashkent International Airport, Uzbekistan (TAS)
6. Paris Beauvais-Tille International Airport, France (BVA)
7. Frankfurt Hahn International Airport, Germany (HHN)
8. Bergamo Orio al Serio International Airport, Italy (BGY)
9. Berlin Tegel International Airport, Germany (TXL)
10. New York City LaGuardia International Airport, USA (LGA)

Rohkem infot siit

Teistega mul kogemusi ei ole, aga nõustun nii väga Frankfurt Hahni ja Milano Bergamoga! Mõlemaga olen parajalt palju kokku puutunud, et väita, et need on ikka päris kohutavad. Frankfurt Hahnis tehti küll juba tükk aega tagasi remonti, enne seda oli veel hullem, aga tualet on ikka täis soditud ja mugavam just ka ei ole. Mäletan, kui tulime sõbrannaga kuskilt reisilt ja enne tagasilendu veetsime öö Hahnis. Vabu pinke, kus oleks normaalne lebotada ei olnud, nii et panime niisked rätikud põrandale, et natukegi pehmem oleks ja püüdsime magada. Mingi hetk hakkas koristaja meid harjaga minema ajama. Me vist küll ei muutnud oma asukohta, aga mugav see öö just ei olnud.

Bergamos on aga veel hullem. Vähesed pingid on alati hõivatud, nii et parim variant on ennast kuskil poe ukse ees kerra tõmmata. Seda lõbu aga ei ole kauaks, sest punkt kell neli hommikul tuleb koristaja selle kollase harjadega masinaga, mis teeb põrgulärmi ja ajab kõik magajad eest ära. Muidugi hakkab väga varsti ka kole külm. Kui ma õigesti mäletan, siis pole ka öösel ükski söögikoht või pood lahti, nii et hommik ei tule meeldivalt. Huh, päris hirmus hakkab, kui Bergamole mõelda. Kusjuures Bergamo linn on väga ilus ja seda soovitan küll külastada, kui juba Bergamo kaudu Milanosse minna.

Ootan juba uusi lennureise ja lennujaamu, loodetavasti satun ikka nendesse ilusatesse ja headesse, kuigi ega lennujaam nüüd tegelikult küll teab mis oluline ei ole, peamine ikka, et reis ise hea oleks.

Advertisements

One thought on “Parimad ja halvimad lennujaamad

  1. Mina ka täiega fännan Tallinna lennujaama ja seal peatun alati heameelega kauem. 🙂 Ljubljana Brnik on täiesti alla arvestust – kui kogu Sloveenia on nagu muinasjutt, siis lennujaam on küll kuhugi sovjetiaega kinni jäänud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s